«مبانی معرفتی اندیشه امام خمینی(ره)» کتاب شد

به گزارش جبهه روشنفکری انقلاب اسلامی به نقل از بسیج دانشگاه امام صادق (ع)، کتاب «مبانی معرفتی اندیشه امام خمینی(ره)» اثر علی جعفری هُرِستانی توسط نشر سدید(انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق) و به اهتمام مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید منتشر شد.

در پشت جلد این اثر آمده است:

بی‌شک وجه تمایز مکتب‌های اندیشه‌ای که ظهور پیدا کرده‌اند، به برداشت آن‌ها از هستی و انسان و به عبارتی به تفاوت در جهان‌بینی آن‌ها بازمی‌گردد. معمار کبیر انقلاب اسلامی، با دغدغۀ رهایی انسان از چنگال دنیای مدرن که مبتنی بر ماتریالیسم و اومانیسم است، انقلابی بر پا کرد که لازم است برای درک درست پیدا کردن از اهداف آن و شناخت وضعیت کنونی و نواقص و کاستی‌ها در پیمایش راه پیش روی انقلاب، پیوسته و مداوم، بازخوانی، تحلیل و تفسیر از مبانی معرفتی بنیان‌گذار این انقلاب صورت گیرد تا بتوان غرض اصلی از تشکیل این حکومت اسلامی را به نحو بهتری محقق کرد.

5555

با توجه به جامعیت امام خمینی‌(ره) در ابعاد مختلف مکتب اسلام، اعم از فقه، فلسفه، عرفان و … درک برداشتی که ایشان بر اساس این ابعاد مکتب اسلام در زمینه سیاسی و اجتماعی داشتند، ضروری می‌نماید. اثر حاضر بر آن است تا تأثیر مبانی انسان‌شناسی امام خمینی‌رحمه‌الله را بر اندیشۀ سیاسی و اجتماعی ایشان روشن نماید.

لازم به ذکر است چاپ اول این کتاب در ۱۹۹ صفحه و به قیمت ۱۰,۰۰۰ تومان در زمستان ۹۴ منتشر شده است.

برای تهیۀ این کتاب می‌توانید به سایت مؤسسۀ علمی ـ فرهنگی سدید مراجعه یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۴۸۵۸۵۰، ۰۲۱۶۶۴۸۶۱۲۰ و ۰۹۱۰۹۸۰۵۰۵۵ تماس بگیرید.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *